Home » Rejs na żaglowcu Kapitan Borchardt

Rejs na żaglowcu Kapitan Borchardt

To już kolejna edycja naszych rejsów. Tym razem, jako że jest to wydarzenie organizowane z okazji 100-lecia Wydziału, zainteresowanie jest bardzo duże. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować żeglowanie na morzu Śródziemnym w dwóch następujących po sobie turnusach – pierwszy 19-26 lutego 2022r, a drugi 26 lutego do 5 marca 2022r.

W tym roku nasz wybór padł na jedyny w swoim rodzaju żaglowiec Kapitan Borchardt, noszący imię po wybitnym polskim kapitanie żeglugi wielkiej Karolu Olgierdzie Borchardt, autorze poczytnych pozycji literaturowych. STS Kapitan Borchardt to najstarszy statek żaglowy pływający obecnie pod polską banderą.

Wycieczka na tym żaglowcu to jedna z niewielu okazji do przeżycia wspaniałej morskiej przygody, ale również skosztowania pracy w roli załoganta aktywnie uczestniczącego w wachtach nocnych, pracach okrętowych i bosmańskich. Trasa rejsu w pierwszym turnusie startuje z Alicante przez Baleary, aby skończyć w Barcelonie. Turnus drugi to trasa odwrotna z Barcelony do Alicante przez Baleary. To przeżycie, które z pewnością do końca życia pozostanie w Waszej pamięci.

Cena: 2600PLN / osobę – w cenę wliczone jest miejsce w 3-osobowej kajucie, wyżywienie, ubezpieczenie NNW członka załogi i wszystkie opłaty portowe oraz paliwowe. W cenę nie jest wliczony transport na miejsce startu rejsu oraz transport powrotny do kraju.

Osobą odpowiedzialną jest Grzegorz Michta (gmichta@agh.edu.pl).

Obecnie pozostało jeszcze kilka miejsc wolnych w drugim turnusie – zachęcamy do zapisów.