Home » Rajd Metalurga 2021

Rajd Metalurga 2021

Pierwsza z imprez towarzyszących obchodom 100-lecia Wydziału odbyła się w dniach 15-17 października 2021. W pierwszym dniu wyjazd z Krakowa o wczesnych godzinach porannych zakończył się w Szczawnicy, skąd wszyscy wyruszyliśmy na wymagającą trasę górską; wymagającą tym bardziej, że grupa prowadząca poprowadziła wszystkich na przełaj :))) Trasa prowadziła szlakiem niebieskim (dla części zielonym) na Przehybę. Stamtąd po krótkim postoju ruszyliśmy dalej (niektórzy wciąż z uporem na przełaj), aby po południu dojść do ośrodka JordaNova w Gołkowicach Górnych. Ten dzień zakończył się wspólnym biesiadowaniem w ośrodku.

Drugi dzień rajdu to krótsza wycieczka po okolicy, niemniej ciesząca się wysokim zainteresowaniem. Przeszło 60 osób – studenci wraz z wykładowcami – przeszło prawie ośmiokilometrową pętlę, aby zakończyć poranną wycieczkę wspólnym obiadem. Po południu obudziły się emocje – rywalizację w konkurencjach zorganizowanych w ramach olimpiady rozpoczęło 6 zespołów. Były konkurencje sprawnościowe i artystyczne, ale wszystkie wymagające dużej inwencji. Zwycięzcy mogli być tylko jedni, ale wieczorem wszyscy bawili się wspólnie przy ognisku.

Duże podziękowania należą się studentom WRSS, którzy stworzyli niezapomnianą atmosferę, zadbali o perfekcyjną organizację i porządek. Do zobaczenia za rok, NIE za 100 lat!