Home » O Jubileuszu

O Jubileuszu

W roku akademickim 2021/22 Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej rozpoczął 100. rok kształcenia studentów w swoich murach. To także 100. rok współpracy z naszymi Partnerami przemysłowymi oraz instytucjami nauki, kultury i sztuki. To rok, w którym wszystkim Wam chcemy głośno powiedzieć dziękuję za to, że jesteście z nami.

Rajd Metalurga – 2021.10

Jubileusz zaczynamy od imprezy studenckiej – w końcu to zapotrzebowanie rynku na specjalistów, których kształcimy, było kluczowym impulsem do powstania Wydziału w 1922r. Zatem 15-17 października 2021r. odbędzie się rajd studencki w Beskid Sądecki.

Więcej o Rajdzie Metalurga pod tym linkiem

Rejs żaglowcem – 2022.02

To też już prawie tradycja, czyt. drugi raz. Pierwszy raz na Pogorii tchnął we wszystkich nadzieję, że ten rodzaj wspólnej przygody na stałe zagości w kalendarzu imprez wydziałowych. I tak się stało. Drugi, a także trzeci raz przed nami – bo w tym roku aż dwa turnusy tego wydarzenia. Będziemy gościć nie tylko studentów i pracowników, ale również pracodawców naszych wychowanków, przedstawicieli przemysłu.

Więcej o Rejsie na żaglowcu Kapitan Borchardt pod linkiem

Puchar Dziekana – 2022.03

Od lat wiadomo, że puchar dziekana należy do … Dziekana 😉 Skoro znamy już zwycięzcę warto również poznać uczestników tego wydarzenia. To przede wszystkim studenci, pracownicy z rodzinami i sympatycy Wydziału. Będziemy Was gościć w Murzasichlu, a na nartach pościgamy się w Białce Tatrzańskiej już w marcu.

Więcej o Pucharze Dziekana pod linkiem

Jubileusz w Teatrze Bagatela – 2022.04

Jubileusz właściwy, czyli dokładnie 100 lat w dniu 3 kwietnia 2022r. Tym razem wydarzenie dedykowane pracownikom, ale nie tylko tym, którzy obecnie pracują na naszym Wydziale – także tym, którzy pozostają na słusznie zasłużonej emeryturze. Cieszymy się, że ponownie przyjdzie nam się spotkać podczas tak wyjątkowego wydarzenia. Zapraszamy wszystkie nasze koleżanki i naszych kolegów.

Więcej o Jubileuszu w Teatrze pod linkiem

Dzień Hutnika – 2022.05

Tego wydarzenia nie trzeba przedstawiać żadnemu z fanów hutniczych spotkań. To prawdziwe święto integracji nauki i przemysłu w postaci konferencji studenckich kół naukowych, wystąpień przedstawicieli nauki i przemysłu, uroczystego senatu i wielu, wielu innych atrakcji. Czy będzie nowy król karczmy piwnej? A może królowa biesiady? Kto to wie 🙂

Więcej o Dniu Hutnika pod linkiem

Piknik, piknik, piknik – 2022.06

Obchody stulecia Wydziału zakończymy w czerwcu piknikiem, który będzie otwarty dla każdego, kto będzie chciał posłuchać dobrej muzyki, skosztować wspaniałego piwa warzonego w Browarze Górniczo-Hutniczym i spędzić miło piątkowe popołudnie w gronie przyjaciół. W trakcie tego wydarzenia wiele atrakcji. Spotkajmy się wszyscy przed klubem Studio!!!

Więcej o Pikniku pod linkiem

Uroczysty Bal Wydziałowy – 2022.09

To już prawie tradycja 🙂 Kolejna edycja balu przed nami. Głównymi organizatorami są znowu studenci, przede wszystkim niezastąpiona Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego, czyli tzw. WuRS. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy Wam zaufać.

Więcej o Uroczystym Balu pod linkiem